Rum. Poznaj go we Wrocławiu

Niedoceniany, ciągle bardzo niszowy, ale we Wrocławiu budują świadomość tego czym jest dobry rum. Podczas Rum Love Festiwal można będzie spróbować pochodzących z całego świata, genialnych alkoholi.

 

Rum ma bardzo bogatą historię smaków. W zależności od potrzeb możemy przenieść się do pięknych winnic Francji i cieszyć się intensywnymi smakami owoców w gęstym trunku. Odwiedziny brytyjskich pubów z barwnym, ostrym i przesiąkniętych przyprawami smaków to niezwykła przyjemność, a słodkie, lekkie i nieco maślane, hiszpańskie smaki przywołują w głowie ogromny relaks i dobrą zabawę na plażach.

O co w tym wszystkim chodzi? Rumy dzielimy na trzy style – wspomniane hiszpański, francuski i angielski. I wcale nie oznacza to, że napoje te produkowane są w którymś z wymienionych krajów. Każdy reprezentuje wyspy – byłe kolonie – na których językiem urzędowym jest któryś z języków. W skład angielskich wchodzi m.in. Jamajka, Bardabdos czy Antigua, francuskie to Martynika, Haiti, Marie Galante. Hiszpańskie smaki znajdziemy między innymi na Kubie, Dominikanie, Panamie. Co ciekawe, jest jedna wyspa, która produkuje rumy zarówno w stylu francuskim, jak i angielskim – jest to Martynika.

Ze wszystkimi tymi stylami będziemy mogli spotkać się podczas Rum Love Festiwal we Wrocławiu. Będzie to już trzecia edycja festiwalu, który organizują i wymyślili wspólnie Tomasz Krzyk oraz Jacek Boniecki – właściciele salonu BlackBeard Barber&Barrel House. Rum Love Festiwal zapisał się już złotymi literami na mapie wydarzeń we Wrocławiu, a o imprezie usłyszeli miłośnicy rumu na całym świecie. Podczas drugiej edycji w Centrum Kongresowym Hali Stulecia (przypominamy, że jest to zabytek wpisany na listę UNESCO), Wrocław odwiedziło 35 wystawców z całego świata. Na stoiskach zobaczyć można było ponad 300 alkoholi, a cenne chwile z aromatycznymi, ale też niezwykle limitowanymi rumami przeżywało ponad 1300 uczestników. Wielu z nich korzystało także z masterclass, czyli warsztatów prowadzonych przez ambasadorów marek, ich miłośników czy też wysoko postawionych pracowników – np. masterblenderów. Bo we Wrocławiu organizują nie tylko Najbardziej Aromatyczny Festiwal w Polsce, oni na rumie doskonale się znają, tłumacząc pochodzenie, smaki, parowanie z jedzeniem oraz cygarami czy też sposobność doboru rumu do sytuacji społecznej.

Elementem edukacyjnym projektu był także Rum Love on Tour, czyli podróż przez trzydzieści specjalnie wyselekcjonowanych restauracji i koktajlbarów w całej Polsce, w których przedstawiano bogactwo alkoholu z Karaibów.

Rum Love Festiwal to genialnie spędzony czas na świeżym powietrzu, wraz z akompaniamentem grup muzycznych, z drinkiem z pysznego rumu i cygarem. Propozycja nie do odrzucenia.

Trzecia edycja Rum Love Festiwal odbędzie się już w dniach 7-8 czerwca 2019 roku w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Bilety na festiwal można kupić na stronie https://www.rumlovefestiwal.com/, oraz w BlackBeard przy ul. Tęczowej 57 we Wrocławiu. Ceny rozpoczynają się od 80 PLN i kończą na 500 PLN za bilet VIP.